Blog > Komentarze do wpisu
Pętle induktofoniczne w WSP TWP w Warszawie

Od lutego 2013r. w ramach realizacji naszego Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” w pięciu Wydziałach Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie będą funkcjonowały systemy wspomagające słyszenie u osób niedosłyszących. Urządzenia te, zwane pętlami induktofonicznymi, będą wykorzystywane podczas codziennej pracy ze studentami oraz podczas większych wydarzeń organizowanych na każdym z Wydziałów.

W ramach realizacji Projektu  zmodernizowano i zainstalowano pętle induktofoniczne w Wydziale Zamiejscowym w Człuchowie, Wydziale Nauk Społeczno - Pedagogicznych w Katowicach, Wydziale Nauk Humanistyczno - Społecznych w Olsztynie, Wydziale Zamiejscowym w Szczecinie. W lutym 2013 r. zostaną one zainstalowane w Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie.

Pętle współpracują z większością aparatów słuchowych ułatwiając osobom niedosłyszącym lepszy odbiór dźwięków.  Ich działanie opiera się na wykorzystaniu zmiennego pola magnetycznego emitowanego przez system. Pole jest odbierane przez aparaty słuchowe, co powoduje, że dźwięki emitowane za pośrednictwem pętli są wyraźniej słyszane przez osoby korzystające z aparatów.

System szczególnie sprawdza sie podczas konferencji i wykładów, kiedy osoby niedosłyszące muszą usłyszeć głos wykładowcy, prelegenta, lektora, często zakłócany przez inne dźwięki.


wtorek, 29 stycznia 2013, przedsiebiorczauczelnia

Polecane wpisy